Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Rapid - kto będzie ją kupował?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Rapid - kto będzie ją kupował?

    "słupki kilometrowe" w AM mają nazwę pikietaż ale jak sięto włącza tego nie pamiętam bo używam obecnie czegoś innego (Sygic na Androida - z braku laku dobry i Sygic)

  • #2
    Skoda Rapid - kto będzie ją kupował?

    Witam,
    Bylem, widziałem, pomacałem i.....szału nie ma. Oczywiście pisze o nowej Skodzie Rapid. Z zewnątrz samochód wygląda bardzo fajnie - ostre cięcia nadają dynamiki nadwoziu i sprawiają że samochód ma nowoczesny świeży wygląd. Jednak we wnętrzu nie jest już tak ciekawie. O ile jakość montażu jest na dobrym poziomie to uważam że plastiki użyte do wykończenia wnętrza a zwłaszcza deski są bardzo niskiej jakości - wręcz nie przystającej do samochodów grupy VW - widać po prostu duże oszczędności i cięcia tam gdzie sie dało - tą drogę chyba wyznaczył Citigo ze swoimi gołymi blaszanymi boczkami w drzwiach. Brakuje wielu funkcjonalnych elementów w kabinie.
    To co pewnie dla większości będzie istotne, bagażnik jest naprawdę wielki a nadwozie liftback sprawie że jest bardzo funkcjonalny zarazem. Przejdę jednak do meritum, bo to mnie zastanawia, kto jest potencjalnym klientem Rapida? Dodatkowego smaczku w całym tym zamieszaniu dodaje fakt że za niedługo będzie Octavia III, która ma być podobno już oficjalnie zaliczana do klasy D czyli Passata i Mondeo. Wg mnie Rapida wybiorą osoby które np jeździły Fabią lub Octavia I, nie wybiorą go na pewno jako kolejne auto posiadacze Octavi II i II FL - za duży przeskok jakościowy do tyłu. Skłaniałbym się że cześciej będzie wybierany przez osoby które nie miały wcześniej Skody. Generalnie uważam że Rapid zabierze klientów nowej Octavii. Jak myślicie, jak może być?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez OctaviaFLKrak
      Generalnie uważam że Rapid zabierze klientów nowej Octavii
      przeczytaj swój post raz jeszcze.

      ja uważam ,że nikt tego nie kupi za tą cenę.tu rabaty muszą być takie jak na Rumcajsy-dochądzące do10 kplnów,wtedy to to znajdzie nabywców

      Komentarz


      • #4
        Re: Skoda Rapid - kto będzie ją kupował?

        Zamieszczone przez OctaviaFLKrak
        Witam,
        Bylem, widziałem, pomacałem i.....szału nie ma.
        Ja również nie wytrzymałem i dziś zawitałem do ASO, żeby pooglądać to cudo.

        Pierwsze wrażenia:

        1. Marne siedzenia. Pomijając materiał użyty do tapicerki (nie ma już tego porządnego, grubego materiału z O1 czy O2 - jest cienki, śliski, pachnący taniością materiał) - przednie siedzenia nie mają wewnętrznych usztywnień bocznych, które były nawet w O1. Co z tego, że fotele mają trzymania boczne - jeżeli te trzymania są w całości wykonane z miękkiej pianki.

        2. Środek swoim układem nieco przypomina Octavię - odniosłem wrażenie, że ktoś zabrał środek Octavii i zrobił specyficzny, nieco kanciasty "dizajn". Jednak materiały są twarde, tanie, całe boczki drzwi z plastiku. Ale nie jest aż tak źle, jak się nastawiałem.

        Ciekawostka - podłokietnik z Octavii I Jednak posiada uproszczony zatrzask - po podniesieniu, nie da się go już opuścić za pomocą zatrzasku, tylko trzeba podnieść do samej góry i dopiero potem można opuścić do dolnego położenia.

        3. Miejsca w środku nawet sporo - nie odniosłem wrażenia, że jest ciasno.

        4. Bagażnik duży, pojemny, nadwozie typu Liftback (podobnie jak w Octavii) pozwoli w razie czego załadować lodówkę czy pralkę do środka, jak w kombi (oczywiście po złożeniu kanapy). Tutaj zdecydowany plus.

        5. Bryła nadwozia - nawet ładna, moim zdaniem. Na pewno nie jest "obciachowa".

        Podsumowanie: gdybym kupował auto w tej klasie - kupiłbym Rapida za max. 54 tysiące zł, ale wersję z klimą, z podstawową elektryką, z silnikiem 1.2 TSI. Nie dałbym więcej ani grosza, bo to autko bardziej zbliżone do Fabii kombi niż do Octavii.
        Pozdrawiam tom_tom

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez słoń
          Zamieszczone przez OctaviaFLKrak
          Generalnie uważam że Rapid zabierze klientów nowej Octavii
          przeczytaj swój post raz jeszcze.

          ja uważam ,że nikt tego nie kupi za tą cenę.tu rabaty muszą być takie jak na Rumcajsy-dochądzące do10 kplnów,wtedy to to znajdzie nabywców
          Znajdą sie tacy co to pewnie bezmyślnie kupią ale podpisuję sie pod tym co napisałeś.
          Cena, cena i jeszcze raz cena musi być dobra bo auto jest słabe

          Komentarz


          • #6
            malo wam jeszcze tematów i gdybań na temat rapida że kolejny jeszcze trzeba zakładać?
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez blackrs
              malo wam jeszcze tematów i gdybań na temat rapida że kolejny jeszcze trzeba zakładać?
              A co tam można sobie poużywać, kto zabroni.
              Jak ktoś z SAP to czyta to niech widzi co za gówno próbują wciskać za niedorzeczną kasę

              Komentarz


              • #8
                można i nawet trzeba ale w 1 temacie starczy a nie w 3 czy 4 potem sie syf na forum robi
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • #9
                  Wydaje się, że sprawa będzie wyglądała tak: O III cenowo zbliży się do passata a obecnym i potęncjamyn użytkownikom O II pozostanie w przyszłości przesiąśc się do rapida, bo coby nie mówic obecna OII jest klasą mocno budżetową i tu Skoda strzeli sobie w stopę,przynajmniej w Polsce. Okta ma opinię w miarę taniego i bezawaryjnego auta, ale myślę że w tej chwili osiągnęła swój max. akceptowalny poziom cenowy i podwyższenie ceny spowoduje spadek sprzedaży, bo mimo wielu plusów to nadal jest to tylko Skoda. Jeśli tak będzie, to główny rywal Skody Kia będzie albo już ma dużo powodów do radości. Co z drugiej strony mnie jako właściciela octavi nie martwi bo ceny używanych O II nie będą tak mocno leciec w dół.
                  west OII FL Combi 1.8 Tsi

                  Komentarz


                  • #10
                    Forum - Octavia Club Polska :!:

                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                    Fotki
                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                    Fotki

                    Komentarz


                    • #11
                      Klienci w kapeluszach a kto niby???
                      Życie zaczyna się po...wyżej 4 tyś obrotów

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Alonzo_
                        Zamieszczone przez blackrs
                        malo wam jeszcze tematów i gdybań na temat rapida że kolejny jeszcze trzeba zakładać?
                        A co tam można sobie poużywać, kto zabroni.
                        Moderator, administracja? :diabelski_usmiech
                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                        Komentarz


                        • #13
                          tak jak mirek_p11 napisał do dalszych dyskusji na temat rapida zapraszam do
                          Forum - Octavia Club Polska
                          Best ET = 13.666
                          Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
                          PerfectService by DGW

                          http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
                          http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X